Herb
Prokuratura Okręgowa w Sieradzu

Obejmuje swą właściwością terytorialną powiaty:
łaski, pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski.

Aktualności

08.03.2019

Areszty za przetwarzanie suszu tytoniowego

Na gorącym uczynku, zatrzymano 3 mężczyzn w wieku 25, 36 i 37, którzy zajmowali się przetwarzaniem suszu tytoniowego, by następnie móc wyprodukować papierosów.

Na terenie posesji w powiecie  sieradzkim i poddębickim funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wraz z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi 28 lutego 2019 roku przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze dla ustalenia zakresu nielegalnego procederu.

Ujawniono łącznie 6 500 kg suszu tytoniowego o szacunkowej wartości ponad 3,2 mln złotych. Zabezpieczono również maszyny służące do przetwarzania suszu tytoniowego.

Zatrzymanym trzem mężczyznom w Prokuraturze Rejonowej  w Poddębicach ogłoszono zarzuty uchylania się od opodatkowania podatkiem akcyzowym od wyrobów tytoniowych, poprzez nieujawnienie właściwemu organowi podatkowemu przedmiotu opodatkowania w postaci suszu tytoniowego, co najmniej 6.500 kg przechowując go w magazynie oraz dokonując zmian jego właściwości przez co narazili Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w wysokości co najmniej 2.981.160 zł. ( dwa miliony dziewięćset osiemdziesiąt jeden tysięcy sto sześćdziesiąt zł.)

Za przestępstwo z art. 54 § 1 kks w zw. z art. 37 § 1 pkt 1 kks grozi do 7 lat i 6-ciu miesięcy pozbawienia wolności.

Wobec zatrzymanych na wniosek prokuratora Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.