Herb
Prokuratura Okręgowa w Sieradzu

Obejmuje swą właściwością terytorialną powiaty:
łaski, pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski.

Aktualności

07.06.2019

Pijany kierowca w areszcie

W dniu dzisiejszym Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli zastosował wobec 25-letniego Patryka Ch. tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy z uwagi na obawę mataczenia w sprawie i realnie grożącą surową karę.

       Patryk Ch.  w dniu 04.06.2019r  około  godz. 14.00 w Zduńskiej Woli ulicami: Szkolna, Łaska i Karsznicka prowadził samochód osobowy m-ki  Audi A4 w ruchu lądowym  znajdując się w stanie nietrzeźwości  wyrażającym się stężeniem 0,78 mg/l  (1,6 promila) alkoholu etylowego we krwi. Jednocześnie na skutek przekroczenia dozwolonej prędkości, doprowadził do czołowego zderzenia z kierującym autobusem m-ki Solaris,  czym doprowadził do sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym,  w wyniku którego, obrażeń ciała doznał kierowca autobusu oraz co najmniej 4 jego pasażerki, a nadto na niebezpieczeństwo zaistnienia skutku w postaci obrażeń ciała zostało narażonych 7 pasażerów.

      W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał także pasażer samochodu osobowego.

       Patrykowi Ch. ogłoszono zarzuty o przestępstwo z   art. 174 § 1 kk w zb. z art. 177 § 1 kk w zw. z art. 178 § 1 kk oraz z art. 178a § 1 kk. do popełnienia których nie przyznał się.

            Za sprowadzenie w stanie nietrzeźwości bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy oraz spowodowanie wypadku w komunikacji grozi do 12 lat pozbawienia wolności z uwagi na zaostrzenie karalności wobec sprawcy.