Herb
Prokuratura Okręgowa w Sieradzu

Obejmuje swą właściwością terytorialną powiaty:
łaski, pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski.

Aktualności

08.07.2020

Oczyszczany rynek środków psychotropowych.

W ramach prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Sieradzu śledztwa dotyczącego dystrybucji środków psychotropowych na szeroką skalę zatrzymano 4 osoby związane z narkotykowym procederem i zabezpieczono łącznie ponad 39 kilogramów środków psychotropowych i 350 gramów marihuany.

Ustalenia wieluńskich kryminalnych oraz policjantów z KWP w Łodzi zajmujących się zwalczeniem przestępczości narkotykowej doprowadziły do sprawców i miejsc przechowywania zakazanych substancji.

Wobec trzech osób zatrzymanych sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres  3 miesięcy.

Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających, pochodzących m.in. z przemytu grozi kara pozbawienia wolności  do 15 lat.

Policjanci z wieluńskiej komendy od kilku miesięcy prowadzili  pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sieradzu śledztwo dotyczące dystrybucji znacznej ilości środków psychotropowych i odurzających.  Poczynione ustalenia  połączone ze szczegółową i skrupulatną analizą gromadzonego materiału dowodowego przyniosło efekty.

Wytypowane zostały  osoby, które  uczestniczyły w procederze wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków psychotropowych i odurzających oraz miejsca, w których mogą  przechowywać nielegalne substancje.  

02 i 06 lipca  2020 roku w ramach śledztwa przeprowadzono skuteczną „realizację”, której efektem było zatrzymanie 4 osób w wieku od 32  do 38 lat,  zamieszkujących  na terenie Łodzi związanych z przestępczością narkotykową.

Podczas przeszukań miejsc zamieszkania i wynajmowanych pomieszczeń policjanci zabezpieczyli łącznie  ponad 39 kilogramów substancji psychotropowych, 350 gramów marihuany, urządzenie do wytwarzania tabletek.

Sprawa jest rozwojowa i zaplanowano badania przez biegłych dla ustalenia pełnego zakresu działalności przestępczej podejrzanych.

Zabezpieczono sprzęt informatyczny oraz pieniądze w kwocie  7.800 zł oraz obcej walucie.

Podejrzanym zarzucono wprowadzanie do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych, w tym pochodzących z przemytu, za co grozi od 3 lat do 15 lat pozbawienia wolności.

Sąd na wniosek prokuratora wobec 3 osób podejrzanych zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.