Herb
Prokuratura Okręgowa w Sieradzu

Obejmuje swą właściwością terytorialną powiaty:
łaski, pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski.

Aktualności

01.09.2020

Chuligańskie pobicie

Wobec 20 – letniego napastnika za pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz kierowanie gróźb karalnych na wniosek Prokuratora Rejonowego w Sieradzu Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. 22-letni drugi ze sprawców, został objęty policyjnym dozorem.

Do zdarzenia doszło w dniu 22  sierpnia  2020 r. około godz. 21.00 na terenie pola namiotowego nad Zbiornikiem Jeziorsko.  Dyżurnego sieradzkiej komendy zawiadomiła telefonicznie kobieta że z mężem zostali zaatakowani przez kilku młodych mężczyzn. Jak się okazało 41-letni pokrzywdzony mieszkaniec Łodzi z rodziną wypoczywał nad zalewem i w godzinach rannych zwrócił uwagę grupie młodych osób, która bardzo głośno słuchała muzyki, zawierającej wulgarne słownictwo.

Przed godz. 21.00 mężczyźni z tej grupy, w tym jeden posiadający metalową rurkę, podeszli do żony 41 – latka ubliżając kobiecie oraz grożąc, a następnie jeden z napastników metalową rurką uderzył mężczyznę w nogę oraz groził mu pozbawieniem życia.

Drugi z napastników kilkakrotnie usiłował uderzyć 41 –latka pięściami w twarz. Jednak z uwagi na znaczny stan nietrzeźwości i problemy z utrzymaniem równowagi nie był w stanie zadać ciosów. Następnie grupa agresorów uciekła. Małżeństwo o całym zdarzeniu powiadomiło policję. Na miejsce wezwana została również   karetka pogotowia. Ratownicy medyczni udzieli pomocy zaatakowanemu mężczyźnie, który został przewieziony do szpitala.

Działania Policji doprowadziły do zatrzymania 20-  letniego mieszkańca Wielunia, a następnie 22 – letniego mieszkańca powiatu sieradzkiego.

20 – letniemu sprawcy, z uwagi na chuligański charakter czynu za popełnione przestępstwa grozi do  8 lat pozbawienia wolności. Natomiast drugiemu podejrzanemu grozi do 3 lat więzienia.  Obaj mężczyźni byli wcześniej notowani za podobne przestępstwa.