Herb
Prokuratura Okręgowa w Sieradzu

UWAGA !!! STRONA ARCHIWALNA

Aktualności

04.10.2020

Sprawca porwania dziecka aresztowany

25-letni Kamil Ś. - sprawca porwania dziecka dla okupu w Wieluniu, w dniu 2 października 2020 roku, został zatrzymany i na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

W piątek, 2 października 2020 roku, około południa, na jednej z ulic w Wieluniu uprowadzone zostało małoletnie dziecko. Do rodziców zadzwonił porywacz z żądaniem okupu. Informacja o zdarzeniu dotarła do wieluńskiej policji. Błyskawicznie uruchomiono funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Opolu i Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji oraz grupy z tzw. „łowców cieni” CBŚP.

Sprawne działania doświadczonych policjantów doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu dziecka i jego uwolnienia.

Dziecko całe, zdrowe i bezpieczne wróciło do rodziców.

Zakrojona na szeroką skalę akcja policyjna i zorganizowane posterunki blokadowo-pościgowe w trzech województwach z udziałem policjantów z Łodzi, Opola, Wrocławia i CBŚP doprowadziła do zatrzymania przed godziną 18:00 , w powiecie kluczborskim, 25-letniego sprawcy porwania.

Przy mężczyźnie ujawniono ukrytą amfetaminę a w samochodzie kominiarkę, nóż i atrapę broni.

Prokurator ogłosił Kamilowi Ś. zarzut porwania małoletniego dziecka i przetrzymywania jako zakładnika dla uzyskania od rodziców okupu w postaci kilkudziesięciu tysięcy złotych, które miały zostać przekazane w określony sposób oraz wymuszenia rozbójniczego.

Nadto mężczyźnie zarzucono posiadanie substancji psychotropowej w postaci amfetaminy.

Podejrzany częściowo przyznał się do porwania dziecka i przedstawił swoją wersję przebiegu zdarzeń. Wskazał na kłopoty finansowe jako motyw działania.

Sąd Rejonowy w Sieradzu zastosował na wniosek Prokuratury Okręgowej w Sieradzu środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zbrodnia porwania i przetrzymywania zakładnika zagrożona jest karą  pozbawienia wolności do 15 lat więzienia.

Link do filmu i zdjęć: 

https://pliki.policja.gov.pl/sharing/e7ftz5HF2